Právě si prohlížíte Jak jsem ve svém životě zrušila větu “nemám čas”

Jak jsem ve svém životě zrušila větu “nemám čas”

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuMindset

“Nemám čas”. Věta, kterou v naší společnosti slýcháte pravděpodobně už od dětství, nemám pravdu? Možná teď namítnete, že ale času opravdu není dost. Že je ho pořád značný nedostatek bez ohledu na to, jak moc se jej snažíte řídit. Pravděpodobně jste už i vyzkoušeli různé techniky, jak zlepšit svůj time management a překonat tak ten jeho tíživý nedostatek a frustraci z nedokončených úkolů. Mít tak vše hotovo a ještě víc. 🙂

Time management není všemocný

Time management mě vždy fascinoval. Přečetla jsem nespočet knih, studovala mnoho kurzů, abych se naučila ty nejlepší a nejefektivnější techniky, jak svůj čas ovládat. Plánovala jsem pomalu každou minutu svého dne, organizovala a zlepšovala své časové návyky. Ale i přes veškerou snahu a úsilí, i přes všechny skvělé techniky a strategie, které jsem v průběhu let zavedla do svého života, mi time management nikdy sám o sobě nepřinesl svobodu v čase. Kladla jsem si otázku, kde dělám chybu?

Překonání nedostatku času: Změna time mindsetu

Byla jsem zahlcená úkoly, plány, svými cíli. I moje energie odrážela, že něco není v pořádku. Měla jsem pocit, že stát se paní svého času je předem prohraný boj. A pak přišla ta zásadní změna.

Došlo mi, že nikdy nebudu cítit dostatek času, dokud můj vztah k němu bude nepřátelský a dokud mi moje myšlenky budou opakovat, že času není nikdy dost. Začala jsem vnímat svůj “self-talk” (vnitřní rozhovor), který o čase mám, vědomě pozorovala svoje chování, které vedlo k zahlcování, a tím znovu potvrzení své původní reality “nemám čas”. Díky zvědomování jsem ale tento vzorec začala postupně měnit.  

Změnila jsem svůj mindset času – můj postoj k němu, způsob, jakým jsem o čase přemýšlela a jaký jsem k němu měla vztah. Postupně jsem přepisovala stará přesvědčení, které jsem si o čase za svůj život vytvořila. Už neříkám, že čas jsou peníze. Ani, že čas utíká. Nebo snad, že času není nikdy dost. Vybrala jsem si jinou realitu. Tu, kde ČAS je pro mě podporovatelem v mé životní cestě.

Cesta k časové svobodě

Tato moje cesta, o které vám dnes píšu, neproběhla ze dne na den. Vlastně trvala několik let, než jsem si na všechny ty znalosti a zkušenosti přišla, než jsem pochopila souvislosti, propojení času a energie i další energetické principy. Této cesty rozhodně nelituji, stála totiž za to a díky ní mohu předávat principy “Myšlení k časové svobodě” dál. Chci vám pomoci pochopit, že váš vztah k času a přesvědčení, která si o čase nesete, jsou mnohem silnější, než jakékoliv techniky time managementu. 

Možná si teď ale kladete otázku, kde začít? Jak změnit svůj vztah k času, jak o něm začít přemýšlet jinak, když vás brzdí staré myšlenky. Pokud jste připraveni vydat se na cestu k časové svobodě, pak začněte Osobním časovým a energetickým auditem.

Je to PDF průvodce, který vám pomůže vymanit se z kruhu nedostatku času a nastoupit na cestu vědomé práce se svým časem i energií. >>>