O mně

Denisa Jaukerová

Kdo jsem?

Jmenuji se Denisa a jsem hlavou i srdcem analytik a plánovač.

Odmalička miluji nejrůznější zápisníky, sešity a diáře.
Zapisování do nich mi pomáhá nejen na nic nezapomenout, ale také vyčistit si hlavu. Plánování mi dodává pocit, že mám svůj osobní i pracovní život pevně ve svých rukou.

Když jsem nastoupila do zaměstnání, zamilovala jsem si práci s čísly a daty a tvorbu automatizovaných analýz v excelu.

I když jsem profesně rostla a změnila v průběhu života pozice i firmy, moje náplň práce vždy měla společné jádro …. data, analýzy, automatizace a zefektivnění procesů, vymýšlení funkčnosti, a hlavně šetření času, který se tak mohl využít na to podstatné a důležité.

Neexistoval pro mě úkol, na který bych nenašla řešení, čím složitější, tím to byla větší výzva a mě to neskutečně bavilo. A zbožňovala jsem ten pocit, kdy jsem mohla z nekonečného seznamu odškrtnout další splněný úkol.

Svou práci jsem natolik milovala a byla ji oddaná, že jsem přestala postupně vnímat signály svého těla, které se dožadovalo odpočinku. Přibývalo stresu a dalších a dalších úkolů, na které jsem nedokázala říct “NE”. Živě si pamatuji na den, kdy moje tělo zahlásilo stopku. Po akutní operaci jsem se vracela do práce ještě s nedokončenou rekonvalescencí. Stopku jsem nevnímala a nedopadlo to jinak, než totálním pracovním vyhořením a hlubokým propadem mé životní energie.

“Dnes už vím, že nezáleží jen na tom, jak pracujete se svým časem. Ještě důležitější je totiž to, jak umíte řídit svou energii.”

V mateřství, na které jsem se velmi těšila, se mé propady energie ještě prohlubovaly. Najednou jsem musela zvládat spoustu nových povinností, byla jsem unavená a vyčítala si odpočinek i nedokončené úkoly.

Velmi silně jsem toužila po seberealizaci.

Chtěla jsem zpět svou ztracenou energii, prožívat každý den naplno. Sebrala jsem poslední zbytky energie a rozhodla to změnit. Zatočit s únavou, chaosem v domácnosti i své hlavě.

Došlo mi, že když jsem si dokázala poradit se vším v práci, mohu toho využít i ve svém osobním životě. Vrátila jsem se k milovanému plánování, osobnostně-rozvojovým knihám, absolvovala výcvik mindfulness, ponořila jsem se do studia time managementu, návyků, produktivity, lidské energie, prokrastinace a dokonce i různých metod úklidu. A pochopila jsem, že i svou domácnost můžu řídit přesně tak, jako malou firmu – efektivně, systematicky a v souladu se svojí energií.

Začala jsem postupně do svého každodenního života začleňovat nové návyky a systémy, které se mi osvědčily.

A ráda je naučím i vás! 

Ukážu vám, jak mít víc času i energie na vše, co vás baví. Ani vaše domácnost nemusí být chaotická a v práci nebo podnikání se nemusíte cítit zahlcení povinnostmi a zavalení úkoly.

Pochopila jsem také, že nejdůležitější ze všeho je moje mentální nastavení. 
A že nestačí jen šetrně hospodařit s časem, ale je potřeba myslet i na svoji energii. 
A o to, co jsem se naučila v mateřství a osobním životě, obohacuji i svoje pracovní plánování.

To, že dnes už stíhám všechny své pracovní i rodinné povinnosti s lehkostí a cítím se odpočatá i vyrovnaná, pro mne znamenalo mnoho let učení se a vzdělávání, které dále prohlubuji.

A moc mě těší, že díky svým konzultacím, mentoringovým programům, online kurzům a plánovačům mohu k tomuto pocitu snadno pomoci i vám za mnohem kratší dobu.

Neumím sice zařídit, aby měl váš den 48 hodin. Ale ukážu vám, jak efektivně využít a být spokojena i s těmi 24 🙂

Denisa

Jaké by to bylo mít každý den dostatek času i energie na cokoli, co si přejeme?